Beyaz Eşya Teknik Servisi

Beyaz Eşya Teknik Servisi 

Teknoloji insan hayatına girdikten bu yana geçen sürede insanlara oldukça fayda sağlamış ve yararlı olmuştur. Teknolojini insanlar için birçok kullanım alanı vardır.

Bu alanlar evler, hastaneler, işyerleri, okullar gibi insanların sürekli bulundukları yerlerdir. Bu alanlardan insanların en fazla vakit geçirdikleri yerler ise evlerdir. Büyük ve küçük ev aletleri konusunda birçok ürün geliştirilmiştir.

teknolojinin evler de kullanılmaya başlaması birçok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Bu teknolojik aletler beyaz eşyalar olarak adlandırılır.

servis

Turkuaz Teknik Servis

Beyaz eşyaların insan hayatını kolaylaştıracak birçok özeliği vardır. Kullanılan enerjiyi azaltarak verimliliği arttıran bu ürünler özellikle hanımlar için evlere yeni bir boyut kazandıran yenilikler olmuştur.

İlk başlarda insanlar için oldukça lüks gibi görünen elektrikli ev aletleri son zamanlarda sanayinin de gelişmesiyle lüks olmaktan çıkmış hatta zorunluluk haline bile gelmiştir. Bu ihtiyaca cevap vermek için birçok firma kurulmuştur.

Bu firmaların birbirleriyle rekabet halinde olması fiyatlarda da uygun olması temini kolaylaşmıştır. Beyaz eşyaların gelişim süreci de zamanlar olumlu yönde sürmüştür.

servis

Elektrikli Süpürge

Bu beyaz eşyalardan kısaca bahsedecek olursak her evde mutlaka karşımıza çıkan ve hanımların olmazsa olmazlarından elektrikli süpürge kullanımıdır. 

Hanımların ev temizliği konusunda oldukça işine arayan bu aletin kullanımı da oldukça kolaydır. Piyasada birçok beyaz eşya markası tarafından yapılmış elektrikli süpürge çeşitleri vardır. Bu çeşitler verdiği verimliliğe ve kalitesine göre değişik fiyatlar gösterebilir .

 

 

Çamaşır makinesi

Sıklıkla kullanılan bir başka beyaz eşya da çamaşır makinesidir.  Günümüzde hemen hemen her evde bulunan bir beyaz eşyadır. Çamaşırlarımızı yıkamada sizlerin de titizlik konusunda hassas olduğunuzu biliyoruz.

merdaneli yıkayıcı olarak hayatımıza 1908 yılında girmiştir. Daha önce derelerde veya evlerde el ile yıkanılan kıyafetler çamaşır makinesinin icadı ile hem daha kolay hem de daha sağlıklı bir şekilde kullanılmaya başlamıştır.

ürünün alacağı kapasiteler farklıdır. Bu da fiyatının belirlenmesinde ki en belirgin özelliklerdendir. 5 ile 10 kilogram arasında kapasite farklılıkları gösteren cihazın yıkama programların sayısında bir başka önemli özelliğidir. 

Bulaşık makinesi

Bulaşık makinesi kullanımı da git gide yaygınlaşan bir beyaz eşyadır. Bu cihaz 1880 yılında icat edilmiştir.  Bu beyaz eşya için hemen hemen her eve var diyebilmek’te son zamanlarda oldukça popüler olan bu alet kısa sürede birçok eve girmiştir.

Özellikle soğuk kış günlerinde yıkanması çok zor olan bulaşıklar makine yardımıyla çabucak halledilen bir yöntemdir. bu Yıkayıcı makine 1930 yılında icat edilmiştir.

O günden bugüne dek pek çok evde tercih edilmiş hatta son zamanlarda hanımların vazgeçilmesi olmuştur bulaşık makineleri de hayatımıza girdikten sonra bizlere birçok kolaylıklar sağlamıştır.

Derin dondurucu

Evlerimizde kullanmaya başladığımız bir başka beyaz eşya ise derin dondurucu olmuştur. Derin dondurucuların da icadı aslında çok uzak bir tarih değildir. 1930 yılında kullanılmaya başlayan derin dondurucular yiyeceklerin saklanması için bizlere oldukça yararlı olmuştur.

Derin dondurucular da her evde bulunması gereken beyaz eşyalardandır. Özellikle yazdan hazırlana ve tazeliğini koruyan yiyecekleri muhafaza etmekte oldukça başarılı bir sonuç verirler. Derin dondurucuların fiyatları da genel olarak kapasitesine alabileceği ürün litresine göre değişir bu beyaz eşyalar sıkça tercih edilen bir saklama tercihleridir. 

Fırın

Mutfaklarda karşımıza çıkan bir başka beyaz eşya ise fırındır. Fırın kullanıldığı her dönemde popülaritesini korumuş ve mutfaklarda en fazla tercih edilen küçük aletlerden olmuştur. fırınlar sadece evlerde değil aynı zamanda ekmek fabrikalarında ve pastanelerde de kullanılan temel araçlardandır.

Fırın kullanımı yemek yapımında, ekmek yapımında ve pasta yapımında sıklıkla tercih edilen beyaz eşyalardandır. Bu ürünün fiyat aralıkları ise oldukça değişkendir. cihazların en önemli özellikleri de program seçenekleridir. 

 

Aspiratör

Aspiratör ise mutfaklarda ki bir başka beyaz eşya seçeneğidir. Gaz halinde ki akışkanları emmeye yarayan bu alet son zamanlarda mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Mutfakta istenmeyen kokuları da emerek ortamın kokularını giderir.

Aspiratör fiyatları 75 ile 300 lira arasında değişiklik gösterir. Aspiratörde dikkat edilmesi gereken özellik ortamda bulunan sıvı ve havaları çekim kuvvetidir. Aspiratörü tamamlayan beyaz eşyada davlumbazlardır.

Davlumbaz…

Davlumbaz mutfakta ki yemeklerden oluşan hava ve sıvı akımını değiştirmeye ve düzenlemeye yarar. Aspiratör alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaların başında toplama işleminin yapıldığı haznenin genişliği önemlidir.

Doğru seçilmiş bir davlumbaz mutfak havalandırmasındaki ve iklimlendirilmesindeki koku, gürültü ve çevre kirliliği gibi pek çok çevre kirliliğini önler. Davlumbaz fiyatları 100 liradan başlayarak özelliklerine göre artış gösterir.

Bu beyaz eşya da kullanımı oldukça yoğun olarak görülür özellikle profesyonel mutfakların vazgeçilmez bir parçasıdır. Davlumbazlar ayrıca ankastre setleriyle de birlikte kullanımı tercih edilir. Evlerde mutfak dışında kullanılan bir başka beyaz eşya ise çamaşır kurutma makineleridir.

Kurutma Makinesi

Çamaşır kurutma makinesi hayatımıza girdikten sonra oldukça fayda sağlamıştır. Çamaşır kurutma makineleri özellikle yağışlı aylarında kurutması için kullanılır.

Sanayi tipi soğutucu

Büyük işletmeler de tercih edilen soğutuculara sanayi tipi soğutucu denir sanayi tipi soğutucular genel olarak işletmelerde tercih edilir evlerde kullanımı oldukça azdır.  Süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, soğuk içecekler gibi ürünlerin konulması için vitrin dolap kullanılır.

Vitrin dolaplar marketlerde kasaplarda ve bunlara benzer iş yerlerinde tercih edilir. Sizlerde evinize veya iş yerlerinize beyaz eşya almayı düşünüyorsanız sitemizde ki beyaz eşya seçeneklerini değerlendirebilirsiniz oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı olan beyaz eşyalarımız kullanım ömrü bakımından da oldukça uzun ömürlüdür. Sitemizin beyaz eşya üzerine yapmış olduğu birçok değerlendirmesi vardır.

Bu değerlendirmelerin sonucunda sizlere en iyi ürünü ve en kaliteli ürünü vermek amaçlanmıştır. Verimliliğin çok olduğu ve kullanılan enerjinin az olduğu beyaz eşyalar tercih edilmiştir. http://www.turkuazservis.com/ Ayrıca işletmelerinizde kullanacağınız birçok profesyonel beyaz eşyalarda bu site aracılığıyla sizlere hizmet verecektir. Elektrikli süpürge, çamaşır makinesi, derin dondurucu ve bunlar gibi bahsettiğimiz birçok beyaz eşya modelleri arasından size en uygununu sizlere birçok ödeme imkânı sunuyoruz kısa sürede kapınıza teslim ediyoruz.

Ayrıca sitemizde bulunan küçük mutfak aletleri de sizlere mutfaklarınızda güzel anlar yaşatacaktır. Profesyonel bir ekiple çalışan sitemiz oldukça kaliteli bir hizmet sunma garantisinde veriyor