Kartal Regal Servisi

servis regal

Kartal Regal Servisi

Kartal Regal Servisi ekibi çağrı merkezimiz saat 08:00 ile 22:00 saatleri arasında 0216 353 38 53 numaralı hattımızdan servis hizmeti sağlamaktadır.

                                                               7\24 İLETİŞİM: 0216 353 38 53

Kartal Regal servis 1999 yılından bu yana profesyonel ve kaliteli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.  En önemli servis politikamız siz değerli müşterilerimizin Kartal Regal den memnuniyet duyması ve eşine , dostuna , akraba ve komşularına gönül rahatlığıyla tavsiyede bulunabilmesidir. Siz değerli müşterilerimize beyaş esya , kombi ve klima servisi olarak hizmet sunmaktayız. 2000 yıllarından sonra tüm hızıyla ilerleyen teknolojinin günlük hayatta kullanılan tüm elektronik ürünleri Regal adı altında sizlere hazır bir şekilde sunulmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakasının Kartal ilçesine bakan teknisyen arkadaşlarımız Kartal Regal servisi Bulaşık makinesi, Kartal Regal Çamaşır Makinesi, Kartal Regal Buzdolabı, Kartal Regal Davlumbaz, Kartal Regal Elektrik Süpürgesi, Kartal Regal Fırın, Kartal Regal ocak, Kartal Regal kurutma makinesi, Kartal Regal Mikro Dalga vb. beyaz eşyalarınızın arıza ve bakım servisini sağlamaktadır.

KLİMA BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Klimalarda en çok hava filtrelerinin bakımının yapılması müşterilerden istenir. Bunun yanın da periyodik olarak firma yetkili servisince yapılması gereken kontroller bulunmaktadır.

Hava Filtresinin Bakımı ;

Hava filtresi ön panel üzerindeki yuvaya yerleştirilmiştir. Panelin altındaki tutamak tan aşağı doğru çekildiğinde rahatlıkla çıkabilir. Temizledikten sonra aynı şekilde yerine takılır.

Temizlikten başka bakıma ihtiyaç göstermez. Filtre 15 günde bir temizlenmelidir.

Filtre temizlenmediği taktirde hava sirkülasyonu engelleneceğinden evaporatör yüzeyi karlaşır ve soğutma verimi düşer.

Hava Akımını Destekleyen Filtrelerin Temizlenmesi ;

 • -İlk önce kapağı aşağıya doğru çekip çıkartmalı ve içinde bulunan hava akımını destekleyen filtreleri sökmelisiniz.
 • -İşlemden sonra filtreleri elektrikli süpürge yardımı ile tozlardan arındırmanız gerekmektedir.
 • -Ardından bu bölgeyi musluğun altında kısa bir süre beklettikten sonra temizlik işlemlerini bitirebilirsiniz.
 • -Kurutma evresinde dikkat etmeniz gereken 2 nokta vardır;
 • -Birincisi güneşte, ikincisi asılarak kurutulma yapılmamalıdır.

Hava Filtresinin Temizlenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar ;

 • -Musluk altına tutularak yıkanır.
 • -Elektrik süpürgesiyle temizlenebilir.
 • -Sıcak su ile yıkamak gerekirse su sıcaklığı 50 °C üzerine çıkarılmamalıdır.
 • -Çitrlenmemelidir.
 • -Güneşte kurutulmamalıdır.
 • -Asılarak kurutulmamalıdır.
 • -Klima kesinlikle filtresiz çalıştırılmamalıdır.

Peryodik Bakımda Yapılması Gerekenler ;

 • -Periyodik olarak firma yetkili servisince yapılması gereken kontroller bulunmaktadır.
 • -Evaparatör ve kondaserin özel ısı eşanjör deterjanı ve basınçlı hava veya su ile temizliği
 • -R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü
 • -Elektrik tesisatı, V otamat, Voltaj – akım değerlerinin kontrolü
 • -Tüm soket bağlantılarının kontrolü
 • -Drenaj tavası ve hattının temizliği
 • -Tüm fan pervanelerinin temizliği
 • -Duyu ile ses kontrolü
 • -Estetik görüntü kontrolü
 • -Eksik gaz şarjı

Ünitenin ve Uzaktan Kumandanın Temizlenmesi ;

 • -Yumuşak bir bezle silin
 • -Sıcak su, tiner, aşındırıcı tozlar veya güçlü çözücüler kullanmayın.

KOMBİ BAKIMI ?
Senede en az bir kere sonbahar veya yaz aylarının başlarında kombinizi , kombi servis firmaları tarafından belgesi olan uzman ekipler tarafından 6 aylık periyodik bakımları ypılmalıdır. Periyodik bakımdan geçen kombiler , yıl boyunca en az sorun ve yüksek performans ile çalışırlar.
Periyodik Kombi Bakımı Kimlere Yaptırılmalı ?
Öncelikle bakım için evinize gelen ekiplerin meslki eğitimi , beceri bilgisine ve size karşı hitap şekline çok dikkat edin , yetki belgesi olup olmadığına bakın. Eğer yok ise cihazınıza müdahale etmesine kesinlikle izin vermeyiniz. Var diyenlerin belgesini almış olduğu kurumu arayarak kontrol ediniz. Kombi servisi verecek olan personelin müşteri ile diyaloğu iyi olmalıdır . Kombide arıa tespitinde cihaz hakkında kullanıcı ile konuşmalı sorun hakkında bilgi almalı . Kombinin arızası hakkında kullanıcıya bilgi verilmeli .
Kombi bakımı nasıl yapılmalı?
Yılın kampanyası , Kombi Bakım ve Arıza Tespit 25 – 30 TL . Bu size tanıdık geliyor mu ?
Cihazınızın kapağı açılana kadar her şey  25 – 30 TL . Ya sonra ? Kombi bakımı bir eşya gibi satışa sunulmaz , bunlara asla inanmayın . Bu tür firmalar size olmayan arızalar türetir ve yüksek rakamlar ister.
Peki , bakım nasıl yapılır ve yaptırılmalıdır.
Periyodik bakım için gelen personelin , öncelikle doğalgaz kullanıcıına , Kombi bakımı sırasında neler yapacağı hakkında kısa bir bilgi vermes gerekir. Sonra kombi kapağı açılmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombnin çalışma verimliliği kontrol edilmelidir. Hermetik bacalı kombilerde fanın çalışması kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.
Eski tip  atık gazı baca yolu ile atan kombilerin limit değerleri kontrol edilmeli. Ek parçalarda oluşan oksitlenmeler temizlenmeli ve kısaca kombi bakımında cihazdaki kritik güvenlik elemanları ve diğer aşamalar dikkatle kontrolden geçirilip sorunluysa kullanıcıya arıza hakkında bilgi verilmelidir. Kombinizde bir arıza var ise kombi servisi personeli kullanıcıya bilgi verdikten sonra , kullanıcının izni ile bakım değil önce kombide ki arızayı yerinde gidermelidir.
Kombi Bakımında Yapılanlar
– Cihazın sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilmeli.
– Tozlanma kontrolü yapılır gerekliyse temizlenir.
– Cihazın yanma odası brülörü kontrol edilir.
– Su ısınma kazanı (ana eşanjör) kontrol edilir
– Kombi içerisinde bulunan gaz valfi ayarı kontrol edilir.
– Kombi içerisinde ki elektrik ve elektronik bağlantıların kontrolü yapılır.
– Kombinin otomatik gaz kesme durumu kontrol edilmelidir.
– Kalorifer dönüş hattı pislik tutucu filtresi temizlenir.
Ek olarak baca çıkışlı hermetik olmayan ve yoğuşmalı yeni sistem kombilerde cihaz farklılığından dolayı yapılanlar
Bacalı Kombilerde
– Baca limit sensörü kontrol edilir.
– Bacanın çekiş durumu kontrık edilir.
Yoğuşmalı Kombilerde
– Yoğuşma su haznesi temizlenir.
– Kalorifer gidiş hattındaki çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir.

SERVİS REGAL

                                                            7/24 İLETİŞİM: 0216 353 38 53

Buzdolablarınızdaki elektrik kesintilerinden kaynaklı yaşadığınız arızaların belli biir bölümünün çözümü aslında çok basittir. Öncelikle elektrik kesintisinin yaşandığı saatler eğer siz değerli müşterilerimizin ayakta olduğu saatlerde gerçekleşmişse yapmanız gereken ilk hamle ne kadar zaman içinde geleceğinden haberdar olmadığımız için cihazın fişini çekmek gerekmektedir.Böyle bir sorunla karşılaşıp cihazınızın fişini çekmezseniz elektrik kesintisi de kısa sürer ise (10 dakikadan az) elektrik geldiği zaman buz dolabınızın motorunu arızalandırma ihtimali yüzde 90lı rakamların üstünde olur. Elektrik kesintisi siz değerli müşterilerimizin uyudukları saate denk gelirse sabah kalktığınız da cihazının dijital ise alarm ve vb uyarılarla sizi uyarıcaktır. Bunu biz Kartal Regal servisine başvurmadan önce cihazınızın fişini çekip en az 15 dakika en fazla 30 dakika dinlendirmeniz gerekir. Buz Dolabınızı dinlerdirmenize rağmen aynı hata ve ikazları vermeye devam ediyorsa bunun için Kartal Regal Servis Çağrı Merkezi 0216 353 38 53 numaralı telefonumuzdan canlı destekte alabilirsiniz. Size yardımcı olacak çağrı merkezi personellerimiz eğer telefondan size yardımcı olamaz ise Kartal Regal Servis şefi tarafından bıraktığınız telefon numaranızdan kısa sürede size dönüş sağlanacaktır. Servis atölye şefimiz telefon desteği sonucunda da cihazınız normale dönmemiş ise profesyonel teknik ekiplerimizden birisi kısa zamanda evinizde olacaktır. Sizlere profesyonel ve kaliteli hizmet vermek bizleri mutlu etmekte ve pozitif gün geçirmemizi sağlamaktadır.

Firmamızın prosedürün den dolayı olarak tan teknisyen arkadaşlarımız her müşterimize servis fişi bırakmaktadır. Teknisyen arkadaşlarımızın sizlere verdikleri servis fişi önemli rol oynamaktadır. Teknisyenlerimizin verdiği servis fişi ( garanti belgesi ) cihazınızda değiştirilen parçanın 1 yıl garanti kapsamında olduğunu olduğunu göstermektedir. Cihazınız işlem gördükten sonra aynı hatayı gösteriyorsa garanti kapsamında yani hiçbir ücret karşılığı olmadan yapılmasını istiyorsanız eğer yapmanız gereken servis fişinin üzerindeki numaramızı arayıp kayıt bırakmanızdır. Cihazınızda değişen parçanın 1 yıl garantisi bulunmaktadır. Örneğin çamaşır makineniz ilk başvurunuzda su almıyor nedeniyle başvurdunuz, teknisyenlerimiz cihazınızda su almama arızasını tespit edip cihazınızın ventil parçası değişti. Üzerinden 1 ay geçmesiyle cihazınıza elektrik gelmiyor durumuyla karşılaştınız. Ve tekrardan bize başvurdunuz, bu durumda cihazınıza garanti dahilinde işlem yapılmamaktadır. Çünkü cihazınızda değişen parçasının 1 yıl garantisi bulunmaktadır. Cihazınıza elektrik gelmemesinin ventil ile ilgili hiçbir bağlantısı yoktur. Sizlere verilen servis fişini kaybettiğiniz takdirde cihazınıza hiçbir şekilde garanti kapsamında işlem yapılamamaktadır.

KARTAL REGAL SERVİSİ OLARAK HİZMET VERDİĞİMİZ MAHALLELER:

Atalar mahallesi regal servisi, Cevizli mahallesi regal servisi, Cumhuriyet mahallesi Regal servisi, Çarşı mahallesi Regal servisi, Çavuşoğlu mahallesi Regal servisi, Esentepe mahallesi Regal servisi, Gümüşpınar mahallesi Regal servisi, Hürriyet mahallesi Regal servisi, Karlıktepe mahallesi Regal servisi, Kordonboyu mahallesi Regal servisi, Orhantepe mahallesi regal servisi, Orta mahalle regal servisi, Petroliş mahallesi Regal servisi, Soğanlık mahallesi Regal servisi, Topselvi mahallesi Regal servisi, Uğurmumcu mahallesi Regal servisi, Yakacık mahallesi Regal servisi, Yalı mahallesi Regal servisi, Yukarı mahallesi Regal servisi, Yunus mahallesi Regal servisi, Kurfalı mahallesi Regal servisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir