Klima Teknik Servisi

klima teknik servisi

                             

Klima Teknik Servis

İstanbul Anadolu yakası tüm bölgelerine klima tamiri için usta gönderiyoruz. En kısa sürede verdiğimiz servis hizmeti ile siz müşterilerimize uygun fiyatlara usta gönderiyoruz.

Müşterilerimizin servis ücreti konusunda hassasiyetini bildiğimiz için bize internet sitemiz üzerinden servis formu doldurarak ulaşırsanız servis ücreti almıyoruz.

NEDEN KLİMA

İklim koşulları dünyanın her yerinde farklı özellikler gösterir. İklimin belirli bölgelerde yıl içinde de değişiklik gösterebilir. İnsanlar ülkemizde kışın aşırı soğuk havalar ile üşürken yazın da sıcak havaların etkisiyle adeta bunalma yaşıyor. Havaların iklim şartlarına göre değişiklik gösterdiği ülkemizde insanların yardımına koşan cihaz klima dır .

Klima hava sıcaklığının istenilen derecede olmasını sağlar. Klimalar isteğe bağlı olarak sıcak veya soğuk bir şekilde hava verebilir. Özellikle bunaltıcı yaz aylarında evlerde ve iş yerlerinde hayatın en önemli bir parçası haline gelir.

Klimalar birçok teknoloji markasının da en fazla satış yaptığı ürünlerdendir. fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösterir. çeşitleri de fiyatta değişiklik yaptırır. çeşitlerinden bahsedecek olursak bunlardan biri split klima seçeneğidir.

KLİMA  ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Klima alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar alınan klimanın daha verimli ve istenilen gibi çalışmasında etkilidir.  Bu hususlardan kısaca bahsedecek olursak satışı yapan firmanın satış öncesi ve sonrası güvenilir olması lazım .

Klimanızı seçmeden önce bu konu hakkında uzman teknisyenlerden yardım alınmalı, klimanın kapasitesi mekânın hacminden daha büyükse ısıtmada yâda soğutmada aşırıyı sağlayacağı için mekân boyutuna göre klima tercih edilmelidir.

KLİMA  ARIZA  BAKIM SERVİSİ

Klima arızaları ise birçok insanın başına gelecek bir sorundur bu sorunların başında klima su kaçağı gelir. Klimadan su geliyorsa öncelikle klimanın iç ünitesinden mi yoksa dış ünitesinden mi su gelindiğine bakılır. Su dış üniteden geliyorsa bu normaldir.

İç ünitede bulunan nem gider yardımıyla dışarıya aktarılır. Dış ünitenin montajı düzgün bir şekilde yapılmamışsa su akıtması normaldir. Bu durumda teknik servise danışılması gerekir. Fakat klimanın iç ünitesinde su akıntısı oluyorsa bu durum normal bir durum değildir. Bu durumda klimanın kontrol edilmesi ve yetkililer tarafından denetlenmesi gerekir.

KLİMA MARKALARI TEKNİK BİLGİLER

Bu hesabı şu şekilde yapabilirsiniz 1 at yaklaşık 3,41214 BTU eder. Soğutma ihtiyacı ( Btu / h  ) = Bölge Katsayısı X Soğutulacak Alanın Metrekaresi. Türkiye’de bölge katsayıları şu şekilde değişiklik gösterir; Akdeniz Bölgesi -445, Doğu Anadolu Bölgesi -308, Ege Bölgesi -423, Güney Doğu Anadolu Bölgesi-426, İç Anadolu Bölgesi -346, Karadeniz Bölgesi -385, Marmara Bölgesi -395 lik dereceler gösterir.

Klimalar hayatımız kolaylaştıran teknolojik aletlerdendir. Ülkemizde kışın aşırı soğuk havalarda ısıtmak için alternatif olarak kullanılan klimalar yazınsa sıcaklıkların baş edilemeyecek bir hal aldığı zamanlarda imdadımıza yetişiyor.

not : Firmamız teknik özel servis olarak hizmet verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir